چگونه پس از کاشت ابرو از ابروها مراقبت کنیم؟

تصمیم‌گیری درباره کاشت مو معمولاً قدم بزرگی برای بیماران است چون تغییر بزرگی در چهره آن‌ها ایجاد می‌کند. بنابراین، آن‌ها معمولاً اهمیت زیادی به انتخاب کلینیک مناسب می‌دهند و وقت زیادی را صرف تحقیق درباره تکنیک‌های کاشت، جراحان و مسائل مربوط به عمل جراحی می‌کنند. با وجود اینکه بیماران معمولاً درباره جراحی بسیار کنجکاو هستند و بسیار تلاش می‌کنند که اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنند، متأسفانه نسبت به مراقبت‌های پس از جراحی چنین رویکردی ندارند و معمولاً آن را نادیده می‌گیرند. بیماران معتقدند که وقتی جراحی با موفقیت تمام شد، فرایند و نتایج نهایی قابل مشاهده یا کامل هستند. اما مراقبت‌های پس از جراحی به اندازه خود جراحی اهمیت دارند. بیماران برای مشاهده نتایج دائمی و سالم باید از نواحی کاشت مراقبت کنند. در ادامه به نحوه مراقبت از ابروها پس از جراحی کاشت می‌پردازیم.

چگونه پس از کاشت ابرو از ابروها مراقبت کنیم؟

یکی از ضروریات: وقت چکاپ

کاشت ابرو بی‌خطر است اما باید بدانید که بسیاری از اقتضائات هر نوع جراحی دیگر را دارد و درنتیجه باید برای چکاپ دوباره به پزشک مراجعه کنید. کلینیک کاشت پس از کاشت ابرو وقت چکاپ با جراحتان تنظیم می‌کند تا او نواحی تخت جراحی و میزان خونریزی را بررسی و باندها را تعویض کند. جهت تضمین موفقیت جراحی، دستورالعمل‌های پس از جراحی هم برایتان توضیح داده خواهد شد. یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها درباره مراقبت‌های پس از کاشت ابرو این است که دستورالعمل‌های پزشکتان را رعایت کنید. به دلیل اینکه افراد باهم متفاوت هستند، پزشک توصیه‌های مراقبتی متناسب با شرایط شما را ارائه خواهد داد.

به یاد داشته باشید که پیشرفت زمان‌بر است

نتایج کاشت ابرو هم مانند نتایج حاصل از کاشت مو به روش FUT فوراً قابل مشاهده نیستند. برای مشاهده اولین نتایج باید صبور باشید. سرعت بهبودی پس از جراحی نسبتاً سریع است اما حدود سه ماه طول می‌کشد تا ابروهای جدید رشد کنند و پس از یک سال ابروها به حداکثر رشد خود می‌رسند و نتیجه نهایی قابل مشاهده خواهد بود. در 12 ماه دوره مراقبت‌های پس از جراحی شما می‌توانید هر زمان که خواستید به متخصص مراقبت‌های پس از جراحی مراجعه کنید.

زمان اصلاح ابروها

با گذشت چندین ماه وقتی در آینه به چهره خود نگاه می‌کنید، ابروهای پرپشت بسیار زیبایی را خواهید دید و این فوق‌العاده است! اما به دلیل اینکه موی کاشته شده در محل ابروها از روی سر برداشته می‌شود در ماه‌های اول رفتار موهای سر را دارد و سریع‌تر از موهای طبیعی ابرو رشد می‌کند. معمولاً، موهای ابرو 2 تا 2.5 سانتی‌متر رشد می‌کنند اما موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین باید آن‌ها را یک یا دو بار در ماه اصلاح کنید. البته نگران نباشید، پس از مدتی موها به این شرایط عادت می‌کنند و وقتی به اندازه معمول ابرو رشیدند رشدشان متوقف می‌شود.

در دوران مراقبت‌های پس از جراحی از چه چیزهایی باید پرهیز کرد

برای تثبیت موهای کاشته شده توصیه می‌کنیم که حداقل تا دو هفته پس از جراحی سیگار نکشید. به دلیل اینکه سیگار کشیدن به‌شدت برای سلامت عمومی بدن مضر است، بهتر است کلاً این عادت را ترک کنید.

پس از جراحی به مدت دو هفته شنا نکنید. در سه یا 4 هفته اول پس از جراحی، نواحی کاشته شده را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. می‌توانید از کلاه استفاده کنید و برای محافظت بیشتر حتماً ضد آفتاب بمالید.

چه نوع پلاستیک‌هایی برای تماس با مواد غذایی تأیید شده‌اند؟

اگر می‌خواهید به تولید بسته‌بندی‌های پلاستیکی مواد غذایی مشغول شوید باید بدانید که کدام نوع از مواد اولیه پلاستیک در تماس با مواد غذایی بی‌خطر هستند.  

شهر باشاک شهیر - با شهر پزشکی ترکیه آشنا شوید!

 کیست که درمورد شهر باشاک شهیر نشنیده باشد! یکی از بزرگترین شهرهای پزشکی در جهان که 53 درصد از کار ساخت آن به اتمام رسیده است و انتظار می‌رود که در اواسط سال 2020 قابل بهره‌برداری باشد. در ادامه‌ی این متن بیشتر به شهر باشاک شهیر، شهر پزشکی ترکیه می پردازیم.

نکات بسیار مهمی که هنگام خرید لپ‌تاپ باید در نظر بگیرید

 نکات بسیار مهمی که هنگام خرید لپ‌تاپ باید در نظر بگیرید

می‌خواهید یک لپ‌تاپ جدید بخرید. چالش بزرگی است چون نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید. گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب دارید اما واقعاً کدام یک نیازتان را برطرف خواهند کرد؟

آیا تراشیدن سر به رشد مو کمک می‌کند؟

آیا تراشیدن سر به رشد مو کمک می‌کند؟

آیا تراشیدن سر به رشد مو کمک می‌کند؟ حتی در دنیای علم و تکنولوژی امروز هم مردم باورهای اشتباه زیادی درباره رشد مو دارند.

 

مراقبت‌های پس از سفید کردن دندان‌ها

Image result for bleaching teeth

 مراقبت‌های پس از بلیچینگ (سفید کردن دندان‌ها) برای اینکه لبخندتان را به بهترین شکل نگه دارید بسیار اهمیت دارد.

صفحه قبل 1 صفحه بعد